22 lipca 2018

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Składamy serdeczne podziękowanie za troskę i porządki wokół kościoła. Dziękujemy za ofiarowane kwiaty do kościoła – biała mieczyki na wystrój ołtarzy.

Również Bóg Zapłać za przekazywane ofiary na prace remontowe w naszym kościele: przekazywane indywidualnie, składane na tace jak i przesyłane na konto parafialne. Bardzo dziękujemy.

Wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców, wypada 25 VII w środę, dla tego to poświęcenie robimy dziś, w niedzielę 22 VII. Na zakończenie każdej Mszy Św. ksiądz odmówi modlitwę i przejdzie poświęcić wszystkie pojazdy mechaniczne.

Planujemy pielgrzymkę parafialną do Ziemi Świętej w październiku – dokładnie -5-, są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy

W czwartek przypada wspomnienie św. Joachima i Anny – pamiętajmy w życzliwości i modlitwie o naszych babciach i dziadziusiach.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii a tygodnik Idziemy na stoliku pod chórem.

Życzymy parafianom jak i gościom dobrego tygodnia, odpoczynku – a jest to możliwe, gdy pamiętamy o Panu Bogu. Szczęść Boże.

ZIEMIA ŚWIĘTA

Śladami Pana Jezusa

Termin:

5.10.2018r.

I DZIEŃ – WARSZAWA – TEL AVIV

Przelot na trasie Warszawa – Tel Aviv. Nocleg w Betlejem.

II DZIEŃ – BETLEJEM – JEROZOLIMA

Betlejem – nawiedzenie bazyliki Bożego Narodzenia, kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej z grotami św. Józefa i św. Hieronima, Groty Mlecznej i Pola Pasterzy. Jerozolima – nawiedzenie kościoła św. Piotra in Gallicantu, bazyliki Zaśnięcia NMP oraz sali Wieczernika. Nocleg w Betlejem.

III DZIEŃ – CEZAREA NADMORSKA – KARMEL – NAZARET – KANA GALILEJSKA

Cezarea Nadmorska – spacer po ruinach portu Heroda Wielkiego. Karmelnawiedzenie sanktuarium Stella Maris z grotą proroka Eliasza. Nazaret – nawiedzenie bazyliki Zwiastowania i kościoła św. Józefa. Kana Galilejska – liturgia odnowienia sakramentalnej przysięgi małżeńskiej. Nocleg w Nazarecie.

IV DZIEŃ – JEZIORO GALILEJSKIE

Góra Ośmiu Błogosławieństw – nawiedzenie sanktuarium upamiętniającego Kazanie Pana Jezusa. Tabgha – nawiedzenie sanktuarium Prymatu św. Piotra oraz Rozmnożenia Chleba i Ryb. Kafarnaum – spacer po ruinach „miasta Jezusa”. Genezaret – rejs łodzią po jeziorze. Nocleg w Nazarecie.

V DZIEŃ – GÓRA TABOR – RZEKA JORDAN – JERYCHO – MORZE MARTWE

Góra Tabor – nawiedzenie sanktuarium Przemienienia Pańskiego. Betania nad Jordanem – liturgia odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Jerycho – Góra Kuszenia i sykomora – drzewo dialogu z Zacheuszem. Morze Martwe – czas na kąpiel. Nocleg w Betlejem.

VI DZIEŃ – JEROZOLIMA

Jerozolimawizyta pod Ścianą Płaczu i w Instytucie Pamięci Yad Vashem. Ein Karem – nawiedzenie sanktuarium narodzenia św. Jana Chrzciciela i nawiedzenia św. Elżbiety. Nocleg w Betlejem.

VII DZIEŃ – JEROZOLIMA – EIN KAREM

Jerozolima – nawiedzenie kościoła Dominus Flevit, bazyliki Agonii w Ogrodzie Oliwnym, świątyni Grobu Maryi, sanktuarium Pater Noster, meczetu Wniebowstąpienia, bazyliki św. Anny, kaplic Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starego Miasta. Nawiedzenie bazyliki Grobu Pańskiego. Nocleg w Betlejem.

VIII DZIEŃ – TEL AVIV – WARSZAWA

Emwas – Nikopolis – pozostałości miasta grecko – rzymskiego, sanktuarium w miejscu ewangelicznego Emaus. Jaffa – kościół św. Piotra, ruiny miasta z czasów dominacji egipskiej. Przelot na trasie Tel Aviv – Warszawa.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

CENA:

2900zł + 150 USD

CENA ZAWIERA:

– przelot na trasie Warszawa – Tel Aviv – Warszawa

– noclegi w hotelach 3* /pokoje dwuosobowe, dopłata do jednoosobowego 235 USD/

– wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/

– przejazdy autokarem wg programu

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

– napiwki dla lokalnej obsługi

– opiekę polskiego pilota/ przewodnika

– zestawy słuchawkowe

– ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/

Informacja o wyborze Wykonawcy:

dotyczy postępowania w sprawie Wykonawcy na remont elewacji kościoła parafialnego p.w. Matki Bożej Królowej Polski.

ZAPYTANIE OFERTOWE

dotyczy projektu: : Remont elewacji kościoła parafialnego p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie.

Zapytanie_ofertowe_jablonna

przedmiar_jablonna