Parafia rzymskokatolicka

tel: 22 782 42 96

22 listopad 2020 XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Dziś na Sumie adoracje Najświętszego Sakramentu i Akt Oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

Serdeczne podziękowania dla tych, którzy w tym tygodniu pracowali w kościele i wokół terenu kościoła dbając o czystość i piękno Pragnę wyróżnić Panie: Marię i Annę.. Dziękuję.

Dziękuję za wspieranie finansowe naszej parafii. To poczucie odpowiedzialności materialnej to taka przyziemna sprawa, ale w wielu kwestiach konieczna. Wiele Osób ostatnio przesłało takie wsparcie na konto parafii. Za rozumienie bardzo dziękuję.

Warto korzystać z lektury prasy katolickiej: Niedziele, Gość Niedzielny i nasze pismo diecezjalne: Idziemy. Artykuły związane z dzisiejszą uroczystością. To tematy naszej wiary. Zachęcamy.

Ministranci rozprowadzają „Zdrapkę Adwentową”. Jest to mała kartka, która zawiera wiele przydatnych informacji oraz pomocy do owocnego przeżycia Adwentu. Zachęcamy, aby się w nią zaopatrzyć wychodząc z kościoła. Dobrowolna ofiara jest wsparciem funduszu ministranckiego.

Wieczór uwielbienia za tydzień po wieczornej Mszy Św. O 18:00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną a po niej modlitwa uwielbienia.

Młodzież z naszej parafii własnoręcznie przygotowuje świece adwentowe z logo naszej parafii. Będzie można je dostać od przyszłej niedzieli w kościele lub zamówić przez Internet.

Przypominam, że Papież Franciszek przedłuża termin do końca listopada czas zyskiwania odpustu za zmarłych pod zwykłymi warunkami. Korzystajmy, nie zmarnujmy tej łaski.

Bądźmy zatroskani o cmentarz. Zdarza się i to nie sporadycznie jak są wyrzucane śmieci z naszych gospodarstw na cmentarz. To bardzo przykre i tyko świadczy o tym jak nisko upadamy. Cmentarz to miejsce święte, miejsce spoczynku naszych zmarłych – a nie śmieciowisko. Czyńmy rachunek sumienia.

Zostało wymienione nagłośnienie w naszym kościele. Mam nadzieję, że na lepsze. Cenne będą uwagi zwrotne do właściwego nastrojenia dźwięku. To też droga inwestycja, ale tu chodzi o Słowo Boże, aby było słyszalne i jak najlepiej rozumiane.

Najbliższa niedziela, to Pierwsza Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy Adwent rekolekcjami parafialnymi. Potrwają do środy włącznie. Msze św. w niedzielę bez zmian, ale w poniedziałek, wtorek i w środę: 6.30, 8.00, 18.00 i 20.00. Rekolekcje rozpoczną się uroczystym wprowadzeniem relikwii Bł. Karoliny Kózkówny, i pozostaną one już w naszej parafii. Rekolekcję będzie prowadził duszpasterz młodzieży naszej diecezji: ks. Michał Dziedzic. Polecajmy go asystencji Ducha Św. ale i sami prośmy o otwartość na działanie łaski Bożej. O godzinie 18.00 też będzie transmisja internetowa. Przypominam jednak że dyspensa dotyczy ( rozeznając w sumieniu ) osób chorych, starszych, przeżywających lęk. Uczestniczę nie dla przepisu, ale dla większego zjednoczenia z Bogiem. Jeśli możesz pójść do sklepu to tym bardziej spotkać się z Bogiem – osobiście a nie przez internet.

Dziś też jest przeprowadzana zbiórka dla dziecka – chłopca cierpiącego na SMA typu 1. Młodzież zbiera ofiary na wsparcie na konieczną operację. Dziękuję. Na ten czas niech dalej towarzyszy nam przesłanie Św. Matki Teresy z Kalkuty: „Czyń dobro mimo to !…” Niech to przesłanie prowadzi nas przez całe życie.

Ludzie są nierozsądni, nielogiczni i zajęci sobą,
Kochaj ich mimo to.
Jeśli uczynisz coś dobrego, zarzucą ci egoizm i ukryte intencje.
Czyń dobro mimo to.
Jeśli ci się uda, zyskasz fałszywych przyjaciół i prawdziwych wrogów.
Staraj się mimo to.
Dobro, które czynisz, jutro zostanie zapomniane.
Czyń dobro mimo to.
Uczciwość i otwartość wystawią cię na ciosy.
Bądź mimo to uczciwy i otwarty.
To, co zbudowałeś wysiłkiem wielu lat, może przez jedną noc lec w gruzach.
Buduj mimo to.
Twoja pomoc jest naprawdę potrzebna.
Ale kiedy będziesz pomagał ludziom, oni mogą cię zaatakować.
Pomagaj mimo to.
Daj światu z siebie wszystko, a wybiją ci zęby.
Mimo to dawaj światu z siebie wszystko.

Informacja o wyborze Wykonawcy:

dotyczy postępowania w sprawie Wykonawcy na remont elewacji kościoła parafialnego p.w. Matki Bożej Królowej Polski.

ZAPYTANIE OFERTOWE

dotyczy projektu: : Remont elewacji kościoła parafialnego p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie.

Zapytanie_ofertowe_jablonna

przedmiar_jablonna