Parafia rzymskokatolicka

05-110 Jabłonna, Modlińska 105a

18 sierpnia 2019

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś 20 Tydzień Zwykły – Roku Liturgicznego.

Dziękujemy za posprzątanie i udekorowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję za ofiarowane kwiaty do kościoła. Dziękuję też za ofiary w minionym czasie przekazane na rzecz prac remontowych w naszej parafii.

Szczególne podziękowanie kieruję do Pań, które w tym tygodniu też ciężko pracowały przy pielęgnacji ogrodu parafialnego. Za tę ciężką pracę składam ogromne Bóg zapłać.

Trwaliśmy w naszych duchowych – modlitewnych czuwaniach pielgrzymkowych na Jasną Górę, tu w kościele. Wszystkim uczestniczącym, łączącym się duchowo składam serdeczne Bóg zapłać.

Na 9 września jest skierowane do nas zaproszenie na Odpust do Loretto. K.Ż.R. organizują pielgrzymkę, wyjazd o 8.00 z parkingu przy kościele 8 IX. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

22 VIII – wspomnienie N. M. Panny Królowej. Zapraszamy na Msze Ś., a po 18.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii a tygodnik Idziemy na stoliku pod chórem. Zaproszenie Ks. Bp. Ordynariusza naszej Diecezji –

Romualda Kamińskiego:

Serdeczniej winniśmy dziękować Bożej Opatrzności za owocne żniwa, za błogosławieństwo towarzyszące pracy rolników, sadowników i hodowców, dzięki którym wszyscy możemy cieszyć się dostatkiem żywności.

Okazją do tego dziękczynienia będą nasze Diecezjalne Dożynki,
które będziemy przeżywać w sobotę, 31 sierpnia 2019 roku.
Zapraszam Was na nie serdecznie do Sanktuarium św. Faustyny
w Ostrówku, w Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
(Ostrówek, ul. św. Faustyny 5).

Centralną częścią uroczystości będzie Eucharystia,
celebrowana o godzinie 11.00.

Nie zabraknie tradycyjnego konkursu wieńców dożynkowych i występów zespołów regionalnych.

Życzymy dobrej niedzieli, czasu w gronie bliskich i przyjaciół, ale przede wszystkim spędzanych z Bogiem.

Od nowego roku kalendarzowego zostają wprowadzone stałe intencje Mszy Św. Tzn: w każdą środę po Nowennie do M.B. Nieust. Pomocy Msza Św. zbiorowa., Każda Pierwsza Sobota miesiąca o godz. 7.30 – Msza Św. w int.  Przeproszenia Matki Najświętszej za nasze grzechy, naszych rodzin, Ojczyzny i całego świata, które ranią Niepokalane Serce Maryi. Każda ostatnia sobota miesiąca o godz. 18.00 Msza Św. w int. Ojczyzny, ocalenia wiary katolickiej i postępowania według jej zasad. Każda ostatnia niedziela miesiąca o godz. 18.00 Msza Św. w int. Wszystkich zmarłych, których polecamy w tzw. wypominkach, których imiona czytamy w każą niedzielę. Oraz wszystkie niedziele i święta o godz. 10.00 Msza Św. zbiorowa. Natomiast godziny Mszy św. pozostają bez zmian.

Informacja o wyborze Wykonawcy:

dotyczy postępowania w sprawie Wykonawcy na remont elewacji kościoła parafialnego p.w. Matki Bożej Królowej Polski.

ZAPYTANIE OFERTOWE

dotyczy projektu: : Remont elewacji kościoła parafialnego p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie.

Zapytanie_ofertowe_jablonna

przedmiar_jablonna