23 czerwca 2019

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Zakończyliśmy rok szkolny i katechetyczny. Pamiętajmy, aby podziękować Bogu, prosić o wybaczenie i powierzać się Miłości Bożej. Najpiękniej czynimy to we Mszy Św. i takie Msze Św. na zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego odbyły się w środę. Składam serdeczne podziękowanie dzieciom za udział w tych Mszach Św., a szczególnie rodzicom za okazaną troskę o dzieci, o ich stan duszy.

Jutro będziemy przeżywać Uroczystość Narodzin Św. Jana Chrzciciela. To też dzień imienin ks. Jana, polecamy go w naszych modlitwach.

W najbliższą sobotę przypada Uroczystość Św. Ap. Piotra i Pawła. Tego dnia przeznacza się ofiary na bazylikę Św. Piotra w Rzymie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii a tygodnik Idziemy na stoliku pod chórem.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych – po Mszy o 18.00, następnie, nieszpory i procesja Eucharystyczna. W czwartek po tzw. Ostatnich nieszporach, na których święcimy wianki z ziół i kwiatów zapraszamy tradycyjnie całą asystę procesyjną, ministrantów, dzieci…, wszystkich, wszystkich na ognisko i coś smacznego.-)

Pragnę bardzo podziękować wszystkim zaangażowanym we właściwe przeżycie uroczystości Bożego Ciała: dziękuję gorąco wszystkim osobom za przygotowanie pięknych ołtarzy eucharystycznych, dziękuję całej asyście procesyjnej od krzyża aż po baldachim oraz wszystkim wiernym parafianom jak i gościom. Dziękuję scholi, chórowi, służbie liturgicznej, dzieciom ich rodzicom i siostrom Dominikankom. Dziękuję panu Organiście, panu kościelnemu. Gorąco dziękuję naszym strażakom oraz policji. Dziękuję ofiarodawcom i fundatorom.

Życzymy dobrej niedzieli, a szczególnie wakacji: bezpiecznych, słonecznych, w gronie bliskich i przyjaciół, ale przede wszystkim spędzanych z Bogiem, – bo tylko w tedy są piękne i napełniające nas siłą ducha.

Szczególne pozdrowienie kierujemy do Wszystkich Ojców – w dniu ich święta. Niech Bóg obdarza Was łaskami, Matka Najświętsza ma w opiece a św. Józef będzie Waszym patronem każdego dnia.

Od nowego roku kalendarzowego zostają wprowadzone stałe intencje Mszy Św. Tzn: w każdą środę po Nowennie do M.B. Nieust. Pomocy Msza Św. zbiorowa., Każda Pierwsza Sobota miesiąca o godz. 7.30 – Msza Św. w int.  Przeproszenia Matki Najświętszej za nasze grzechy, naszych rodzin, Ojczyzny i całego świata, które ranią Niepokalane Serce Maryi. Każda ostatnia sobota miesiąca o godz. 18.00 Msza Św. w int. Ojczyzny, ocalenia wiary katolickiej i postępowania według jej zasad. Każda ostatnia niedziela miesiąca o godz. 18.00 Msza Św. w int. Wszystkich zmarłych, których polecamy w tzw. wypominkach, których imiona czytamy w każą niedzielę. Oraz wszystkie niedziele i święta o godz. 10.00 Msza Św. zbiorowa. Natomiast godziny Mszy św. pozostają bez zmian.

Informacja o wyborze Wykonawcy:

dotyczy postępowania w sprawie Wykonawcy na remont elewacji kościoła parafialnego p.w. Matki Bożej Królowej Polski.

ZAPYTANIE OFERTOWE

dotyczy projektu: : Remont elewacji kościoła parafialnego p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie.

Zapytanie_ofertowe_jablonna

przedmiar_jablonna