Parafia rzymskokatolicka

05-110 Jabłonna, Modlińska 105a

14 października 2018

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziękujemy za posprzątanie i udekorowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję za ofiarowane kwiaty do kościoła, i złożone ofiary na prace w naszym kościele. Bóg zapłać.

Jak już zapowiadaliśmy, w przyszłą niedzielę będzie uroczyste wprowadzenie relikwii Świętego Ojca Pio. Będą już na stałe w naszym kościele przy obrazie świętego. Różaniec poprowadzi wspólnota Św. Ojca Pio.

Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na czuwanie modlitewne, Msze Św. do Ożarowa na 21 X. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

Dziś zgodnie z zapowiedzią zbierane są do puszek po Mszach Św. ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Rozpoczęte zostały spotkania dla przygotowujących się do bierzmowania, dla ministrantów i komunijne, i tak: w przyszłą niedzielę na godz. 11.30 zapraszamy dzieci rocznicowe a o godz. 13.00 zapraszamy dzieci z rodzicami do I Kom. Św. Spotkania obowiązkowe. Więcej informacji jest na tablicy ogłoszeń i na stronie parafialnej.

Wspólnota Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie Charyzmatyczne. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

Zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jabłonnie do udziału w szkolnym konkursie:pt. „Mój najpiękniejszy różaniec”

Cel i regulamin znajdują się na tablicy ogłoszeń i na stronie parafialnej.

Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom Konkursu odbędzie się28 października 2018r. w Kościele M. B. Królowej Polski w Jabłonnie, po Mszy Św. o godz. 11.30.

Prace nagrodzone i wyróżnione zostaną wyeksponowane na wystawie w naszej Parafii a następnie przekazane osobom z Domu Opieki „Złota Jesień” w Jabłonnie.

Prace należy składać u katechetów w szkole lub w Parafii do 24 października 2018r.

LICZYMY NA POMYSŁOWOŚĆ I ORYGINALNOŚĆ !!! ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

Informacje będą na stronie szkoły.

Organizatorzy konkursu: katecheci ze Szkoły Podstawowej w Jabłonnie

Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Ośrodek Rekolekcyjny – Dom – w którym kiedyś mieszkała Św. Siostra Faustyna.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii a tygodnik Idziemy na stoliku pod chórem.

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy przyjmowanie na tzw. wypominki za naszych zmarłych. Korzystajmy z pogody i wcześniej sprzątajmy groby naszych bliskich, nie odkładając na ostatnią chwilę. Uprasza się by przestrzegać segregacji śmieci i oczywiście wyrzucać do śmietników a nie pod parkan.

Życzymy dobrej niedzieli, czasu w gronie bliskich i przyjaciół, ale przede wszystkim spędzanych z Bogiem.

OGŁOSZENIA DLA; MINISTRANTÓW, KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA, DZIECI KOMUNIJNYCH, BIELANEK, DZIECI ZE SCHOLI

Nasza wspólnota ministrancka powiększyła się o nowych sześciu lektorów. Wczoraj w naszej warszawsko-praskiej katedrze odbyła się promocja lektorska. Serdecznie gratulujemy Łukaszowi, Maćkowi, Mateuszowi, Maksowi, Piotrowi i Franciszkowi i życzymy im wszystkich potrzebnych łask i długich lat życia Słowem Bożym.

Zapraszamy ministrantów na zbiórki w soboty o godzinie 10:00.

W ramach następnej zbiórki ministranckiej odbędzie się wyjazd na tzw. obłóczyny kleryków III roku naszego seminarium do parafii św. Ojca Pio na Gocławiu. Otrzymają oni strój duchowny (sutannę). Wyjazd w najbliższą sobotę 20 października o 9:30, powrót ok. 14:30. Więcej informacji i zapisy u ks. Jana. Przy zapisie płacimy zaliczkę 10zł. Zapraszamy na wyjazd wszystkich, nie tylko ministrantów.

Ogłoszenia dla kandydatów do bierzmowania:

1. Spotkania w małych grupach zaplanowane na sobotę 20 października o godzinie 12:00 zostają ODWOŁANE!
  2. Zapraszamy jednak wszystkich przygotowujących się do bierzmowania w naszej parafii (zarówno chłopców jak i dziewczęta) namszę świętą o godzinie 18:00niedzielę 28 października 2018
    i na spotkanie ogólne, które odbędzie się bezpośrednio po tej mszy.
  3. Zachęcamy do czytania ogłoszeń dla bierzmowanych na stronie internetowej, która jest już systematycznie aktualizowana.

Zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia pierwszej komunii świętej wraz z rodzicami na mszę świętą o godzinie 13:00 w następną niedzielę 21 października.

Dzieci rocznicowe zapraszamy na mszę świętą o godzinie 11:30 również w niedzielę 21 października. Po mszy odbędzie się krótka konferencja.

Celem konkursu jest:

1. Ożywienie modlitwy różańcowej wśród dzieci i młodzieży w duchu dziękczynienia za  100 – lecie Niepodległości Polski;
  2. promowanie i rozwijanie talentów dzieci .

Regulamin konkursu:

1. Konkurs polega na wykonaniu różańców (praca przestrzenna) z różnych dostępnych materiałów – ma być to różaniec zgrabny, do ręki, na którym można się będzie modlić.
  2. W tym roku zachęcamy do wykonania różańca w duchu dziękczynienia za niepodległość, i dlatego dobrze by było wyeksponować w nim elementy patriotyczne.
  3. Prace powinny być wykonane indywidualnie.
  4. Do każdej pracy konkursowej powinna być dołączona informacja zawierająca: imię i nazwisko autora, klasę,
  5. Na zwycięzców czekają nagrody.

Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom Konkursu odbędzie się 28 października 2018r. w Kościele M. B. Królowej Polski w Jabłonnie, po Mszy Św. o godz. 11.30.

LICZYMY NA POMYSŁOWOŚĆ I ORYGINALNOŚĆ !!!
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

Informacje będą na stronie szkoły.

Organizatorzy konkursu: katecheci ze Szkoły Podstawowej w Jabłonnie

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Informacja o wyborze Wykonawcy:

dotyczy postępowania w sprawie Wykonawcy na remont elewacji kościoła parafialnego p.w. Matki Bożej Królowej Polski.

ZAPYTANIE OFERTOWE

dotyczy projektu: : Remont elewacji kościoła parafialnego p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie.

Zapytanie_ofertowe_jablonna

przedmiar_jablonna