Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24 września 2017

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Składamy serdeczne podziękowanie Paniom za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, Za ofiarowane kwiaty i dekoracje ołtarzy. Dziękuję też za utrzymywanie porządku wokół kościoła.

Serdeczne Bóg Zapłać za przekazywane ofiary na prace remontowe w naszym kościele: przekazywane indywidualnie, składane na tace jak i przesyłane na konto parafialne. Bardzo dziękujemy.

Przyszła niedziela, jako pierwsza miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna po Mszy Św. o 13.00.

Od przyszłej niedzieli rusza druga część naszej parafialnej pomocy na tzw. Akcję „ Rodzina Polska rodzinie Syryjskiej”. Będziemy przekazywać przez najbliższe pół roku co miesiąc 6.000,00 tys. zł. Tak jak było do tej pory składkę uiszczamy po Mszach Św. w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w zakrystii.

W najbliższy czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej i do godz. 20.00.

W dzisiejszą niedzielę spotkanie dzieci rocznicowych po Mszy Świętej o godz. 11.30 a o godz. 16.00 spotkanie Grupy modlitewnej O. Pio. Zapraszamy.

Rozpoczęły się zapisy do scholii dziecięcej. Próby do śpiewu są w każdą niedzielę o 10.30 w salce przy zakrystii. Następnie dzieci śpiewają na Mszy Św. o 11.30. Scholę prowadzą i zapisują dzieci nasze Siostry Dominikanki. Też siostry podają informację dla Bielanek, że pierwsze spotkanie dla nich będzie w sobotę 30 IX o godz. 12.00, i tak będzie w kolejna soboty. Spotkania w salce na plebanii.

Spotkanie organizacyjne dla osób pragnących rozpocząć przygotowanie, a także kontynuację przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się dziś o godzinie 19: 00 w kościele. Na spotkanie proszę zabrać ze sobą długopis. Odpowiedzialny za przygotowanie do bierzmowania: ksiądz Marcin.

Spotkanie liturgiczne dla lektorów, ministrantów i kandydatów będzie 30 IX o 10.00 w salce przy zakrystii. Zaprasza Ks. Marcin.

Kurs Przed małżeński (cykl jesienny), rozpoczął się 23 IX o 19.00 w Sali katechetycznej na plebanii. Zaprasza ks. Marcin. Kurs zawiera 10 katechez. Pierwszy cykl – jesienny jest od 23 IX do 25 XI, a drugi wiosenny od 3 II do 7 IV.

Legion Maryi z Jabłonny zaprasza na pielgrzymkę: Częstochowa-Gidle na 8 X. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

Rozpoczynamy kolejny rok formacji młodzieży we wspólnocie Oazowej. Zapraszamy chętnych w każdy piątek na Mszę Św. o 18.00 Po Mszy spotkanie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii a tygodnik Idziemy na stoliku pod chórem. Tygodnik poleca: Wieści i tajemnice, Otoczmy Polskę różańcem, O piciu na trzeźwo, Prawicowa zmiana mentalności, Dyrektywy dla nowego biskupa, W dobrych rękach.

Jeszcze w dzisiejszą niedzielę są zbierane podpisy w celu nie dopuszczenia ustawy by można zabijać nienarodzone dzieci, co, do których jest podejrzenie niepełnosprawności. Prosimy dziś po Mszy Św. o złożenie takiego podpisu.

W ramach przygotowania się do przyjęcia kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej pragniemy włączyć się poprzez modlitwę różańcową. Szczególnym wyróżnieniem będzie dzień 7 X. Dla tego na jutro po Mszy Sw. wieczornej po 18.00 zapraszam przedstawicieli wszystkich grup i wspólnot parafialnych na krótkie organizacyjne spotkanie.

 

 

ZIEMIA ŚWIĘTA

Śladami Pana Jezusa

 

Termin:

17 – 24.10.2017r.

 

I DZIEŃ – WARSZAWA – TEL AVIV

Przelot na trasie Warszawa – Tel Aviv (wylot o godz. 21.15).

 

II DZIEŃ – BETLEJEM – JEROZOLIMA

Lądowanie w Tel Avivie o godz. 02.10. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie. Śniadanie.

Betlejem – nawiedzenie bazyliki Bożego Narodzenia, kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej z grotami św. Józefa i św. Hieronima, Groty Mlecznej i Pola Pasterzy. Jerozolima – nawiedzenie kościoła św. Piotra in Gallicantu, bazyliki Zaśnięcia NMP oraz sali Wieczernika. Nocleg w Betlejem.  

 

III DZIEŃ – CEZAREA NADMORSKA – KARMEL – NAZARET – KANA GALILEJSKA

Cezarea Nadmorska – spacer po ruinach portu Heroda Wielkiego. Karmel – nawiedzenie sanktuarium Stella Maris z grotą proroka Eliasza. Nazaret – nawiedzenie bazyliki Zwiastowania i kościoła św. Józefa. Kana Galilejska – liturgia odnowienia sakramentalnej przysięgi małżeńskiej. Nocleg w Tyberiadzie.

 

IV DZIEŃ – JEZIORO GALILEJSKIE

Góra Ośmiu Błogosławieństw – nawiedzenie sanktuarium upamiętniającego Kazanie Pana Jezusa. Tabgha – nawiedzenie sanktuarium Prymatu św. Piotra oraz Rozmnożenia Chleba i Ryb. Kafarnaum – spacer po ruinach „miasta Jezusa”. Genezaret – rejs łodzią po jeziorze. Nocleg w Tyberiadzie.

 

V DZIEŃ – GÓRA TABOR – RZEKA JORDAN – JERYCHO – MORZE MARTWE

Góra Tabor – nawiedzenie sanktuarium Przemienienia Pańskiego. Betania nad Jordanem – liturgia odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Jerycho – Góra Kuszenia i sykomora – drzewo dialogu z Zacheuszem. Morze Martwe – czas na kąpiel. Nocleg w Betlejem.

 

VI DZIEŃ – JEROZOLIMA                                                                

Jerozolima – wizyta pod Ścianą Płaczu i w Instytucie Pamięci Yad Vashem. Ein Karem – nawiedzenie sanktuarium narodzenia św. Jana Chrzciciela i nawiedzenia św. Elżbiety. Nocleg w Betlejem.

 

 

 

VII DZIEŃ – JEROZOLIMA – EIN KAREM

Jerozolima – nawiedzenie kościoła Dominus Flevit, bazyliki Agonii w Ogrodzie Oliwnym, świątyni Grobu Maryi, sanktuarium Pater Noster, meczetu Wniebowstąpienia, bazyliki św. Anny, kaplic Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starego Miasta. Nawiedzenie bazyliki Grobu Pańskiego. Nocleg w Betlejem.

 

VIII DZIEŃ – TEL AVIV – WARSZAWA

Emwas – Nikopolis – pozostałości miasta grecko – rzymskiego, sanktuarium w miejscu ewangelicznego Emaus. Jaffa – kościół św. Piotra, ruiny miasta z czasów dominacji egipskiej. Przelot na trasie Tel Aviv – Warszawa izraelskimi liniami lotniczymi EL AL (godz. 17.15 – 20.10). Zakończenie pielgrzymki.

 

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

 

CENA:

 

1950 PLN + 635 USD – dla grupy liczącej 20 – 24 osób

 

1890 PLN + 610 USD – dla grupy liczącej 25 – 29 osób

                   

1850 PLN + 560 USD – dla grupy liczącej 30 – 34 osób

 

1800 PLN + 530 USD – dla grupy liczącej 35 – 39 osób

 

1760 PLN + 500 USD – dla grupy liczącej min. 40 osób 

 

CENA ZAWIERA:

– przelot na trasie Warszawa – Tel Aviv – Warszawa

– noclegi w hotelach 3* /pokoje dwuosobowe, dopłata do jednoosobowego 190 USD/

– wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/

– przejazdy autokarem wg programu

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

– napiwki dla lokalnej obsługi

– opiekę polskiego pilota/ przewodnika

– opiekę lokalnego przewodnika

– zestawy słuchawkowe

– ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/

 

ZAPYTANIE OFERTOWE

dotyczy projektu: : Remont elewacji kościoła parafialnego p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie.

Zapytanie_ofertowe_jablonna

przedmiar_jablonna