Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
18 marca 2018
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 
         Dziś spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej o 13.00.
         W przyszłą niedzielę o 11.30 Msza Św. i spotkanie dla dzieci rocznicowych a o godz. 16.00 spotkanie grupy Ojca Pio.
         Jutro Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP, postarajmy się uczestniczyć we Mszy Św. W tym tygodniu  ze względu na prace prowadzone w kościele Msze Św. będą nadal sprawowane w  kaplicy przy zakrystii.
         Zapraszamy na nabożeństwa pokutne: Droga Krzyżowa w każdy piątek o 17.15, a druga (tylko w tym tygodniu), tradycyjnie ulicami naszej parafii, tak jak w poprzednich latach. Początek o godz. 19.00 w kościele. Serdecznie zapraszamy. W najbliższy piątek po nabożeństwach drogi krzyżowej będzie zbierana taca na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Prośba o pomoc w posprzątaniu kościoła w najbliższy piątek po nabożeństwach. Gorzkie Żale w niedziele o 17.15.
W sobotę po wieczornej Mszy świętej katecheza przed sakramentem chrztu dla rodziców dzieci mających być ochrzczonych w czasie świąt Wielkanocnych.
planowane pielgrzymki do Lourdes w czerwcu i do Ziemi Świętej w październiku. Informacje na stronie parafialnej oraz można osobiście odebrać wydrukowane od Księży. Zapraszamy.
         Ministranci rozprowadzają przed kościołem świece wielkanocne i palmy. Uzyskany dochód posłuży do dofinansowania wyjazdów formacyjnych.
         Dziś o godz. 10.00  Msza Św. jest sprawowana w intencji Pana Zbigniewa Wołosiewicza, naszego organisty.Zarówno z racji imienin, jak i jako nasze podziękowanie za lata pracy w naszej parafii. Pan organista na stałe pracuje w Operze Narodowej. Tam chce się poświęcać i rozwijać swoje talenty. Dlatego podjął decyzję rezygnacji z pracy tu w parafii, – bo ciężko mu pogodzić obydwie prace. Szanujemy to i nie mamy innego wyjścia jak przyjęcie tej decyzji. Dlatego od pierwszego kwietnia jest tzw. wakat i szukamy kogoś na to stanowisko. Panu Zbyszkowi składamy serdeczne podziękowanie za podejmowany trud, angażowanie się z całego serca w pracę organistowską i życzymy sukcesów oraz satysfakcji z rozwijania talentów muzycznych. Szczęść Boże.
         Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii a tygodnik Idziemy na stoliku pod chórem.
         24 III – sobota, o godz. 16.00 próba dla kandydatów do bierzmowania – rok II – w kościele. Obecność obowiązkowa.
         W naszej parafii trwa piękne dzieło Caritas Polska: Rodziny Polskie –  Rodzinom Syryjskim. Zachęcamy do deklarowania się i od pierwszej niedzieli kwietnia rozpoczniemy kolejne półrocze wspierając  potrzebujące rodziny.
         W Niedziele Palmową, za tydzień – poświęcenie palm na każdej Mszy Św. Na 11.30, zapraszamy dzieci z rodzicami. Będzie uroczysta procesja z palmami dostosowana do katechezy dzieci.
         Również  mając na uwadze zbliżanie się Wielkiego Tygodnia a szczególnie Triduum Paschalnego i chcąc przeżyć głębiej tajemnice męki Pańskie skorzystajmy z programu 24 godzinnej adoracji Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa.  Mając na uwadze troskę o bezpieczeństwo Najświętszego Sakramentu prosimy o wpisywanie się na listę adoracji na poszczególne godziny rozważań Męki.
 

 

ZIEMIA ŚWIĘTA

Śladami Pana Jezusa

Termin:

10 – 17.10.2018r.

I DZIEŃ – WARSZAWA – TEL AVIV

Przelot na trasie Warszawa – Tel Aviv. Nocleg w Betlejem.

II DZIEŃ – BETLEJEM – JEROZOLIMA

Betlejem – nawiedzenie bazyliki Bożego Narodzenia, kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej z grotami św. Józefa i św. Hieronima, Groty Mlecznej i Pola Pasterzy. Jerozolima – nawiedzenie kościoła św. Piotra in Gallicantu, bazyliki Zaśnięcia NMP oraz sali Wieczernika. Nocleg w Betlejem.  

III DZIEŃ – CEZAREA NADMORSKA – KARMEL – NAZARET – KANA GALILEJSKA

Cezarea Nadmorska – spacer po ruinach portu Heroda Wielkiego. Karmelnawiedzenie sanktuarium Stella Maris z grotą proroka Eliasza. Nazaret – nawiedzenie bazyliki Zwiastowania i kościoła św. Józefa. Kana Galilejska – liturgia odnowienia sakramentalnej przysięgi małżeńskiej. Nocleg w Nazarecie.

IV DZIEŃ – JEZIORO GALILEJSKIE

Góra Ośmiu Błogosławieństw – nawiedzenie sanktuarium upamiętniającego Kazanie Pana Jezusa. Tabgha – nawiedzenie sanktuarium Prymatu św. Piotra oraz Rozmnożenia Chleba i Ryb. Kafarnaum – spacer po ruinach „miasta Jezusa”. Genezaret – rejs łodzią po jeziorze. Nocleg w Nazarecie.

V DZIEŃ – GÓRA TABOR – RZEKA JORDAN – JERYCHO – MORZE MARTWE

Góra Tabor – nawiedzenie sanktuarium Przemienienia Pańskiego. Betania nad Jordanem – liturgia odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Jerycho – Góra Kuszenia i sykomora – drzewo dialogu z Zacheuszem. Morze Martwe – czas na kąpiel. Nocleg w Betlejem.

VI DZIEŃ – JEROZOLIMA                                                                

Jerozolimawizyta pod Ścianą Płaczu i w Instytucie Pamięci Yad Vashem. Ein Karem – nawiedzenie sanktuarium narodzenia św. Jana Chrzciciela i nawiedzenia św. Elżbiety. Nocleg w Betlejem.

VII DZIEŃ – JEROZOLIMA – EIN KAREM

Jerozolima – nawiedzenie kościoła Dominus Flevit, bazyliki Agonii w Ogrodzie Oliwnym, świątyni Grobu Maryi, sanktuarium Pater Noster, meczetu Wniebowstąpienia, bazyliki św. Anny, kaplic Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starego Miasta. Nawiedzenie bazyliki Grobu Pańskiego. Nocleg w Betlejem.

VIII DZIEŃ – TEL AVIV – WARSZAWA

Emwas – Nikopolis – pozostałości miasta grecko – rzymskiego, sanktuarium w miejscu ewangelicznego Emaus. Jaffa – kościół św. Piotra, ruiny miasta z czasów dominacji egipskiej. Przelot na trasie Tel Aviv – Warszawa.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

CENA:

1950 PLN + 670 USD – dla grupy liczącej 20 – 24 osób

1890 PLN + 640 USD – dla grupy liczącej 25 – 29 osób

1850 PLN + 590 USD – dla grupy liczącej 30 – 34 osób

1800 PLN + 560 USD – dla grupy liczącej 35 – 39 osób

1760 PLN + 530 USD – dla grupy liczącej min. 40 osób 

CENA ZAWIERA:

– przelot na trasie Warszawa – Tel Aviv – Warszawa

– noclegi w hotelach 3* /pokoje dwuosobowe, dopłata do jednoosobowego 235 USD/

– wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/

– przejazdy autokarem wg programu

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

– napiwki dla lokalnej obsługi

– opiekę polskiego pilota/ przewodnika

– zestawy słuchawkowe

– ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/

 

HISZPANIA – FRANCJA

Sanktuaria Maryjne

                                                       

Termin:                                                             

11 – 18.06.2018r.

 

I DZIEŃ – WARSZAWA – BARCELONA

Przelot na trasie Warszawa – Barcelona. Zwiedzanie miasta – katedra św. Eulalii, Sagrada Familia. Spacer Las Ramblas – najsłynniejszą ulicą miasta. Nocleg.

 

II DZIEŃ – MONTSERRAT – SARAGOSSA  

Montserrat – najważniejsze sanktuarium maryjne Katalonii z cudowną figurą Czarnej Madonny. Saragossa – sanktuarium NMP na Kolumnie, w miejscu objawienia się Matki Bożej św. Jakubowi Starszemu. Nocleg.

 

III DZIEŃ – SAN SEBASTIAN – LOURDES

San Sebastian – czas wolny, odpoczynek nad morzem. Przejazd do Lourdes. Zakwaterowanie w Lourdes. Udział w wieczornej procesji i modlitwie różańcowej. Nocleg.

 

IV DZIEŃ – LOURDES

Zapoznanie z historią objawień; nawiedzenie sanktuarium (Grota Massabielle, Bazylika Różańcowa, Bazylika  Niepokalanego Poczęcia, podziemna bazylika Piusa X) oraz miejsc związanych z życiem św. Bernadetty. Uczestnictwo w nabożeństwach – codziennej procesji eucharystycznej i procesji różańcowej. Czas wolny na kąpiel w basenach. Nocleg.

 

V DZIEŃ – PIRENEJE

Całodzienna wycieczka w Pireneje. Przejazd autokarem trasą widokową (70 km) do jeziora Fabreges. Wjazd kolejką linową na wysokość 2000 m n.p.m., Przejazd kolejką wąskotorową nad jezioro Artouste. Podziwianie wspaniałej górskiej panoramy. Powrót do Lourdes. Nocleg.

 

VI DZIEŃ – LOURDES – CARCASSONNE

Do południa czas wolny w Lourdes. Carcassonne – średniowieczne miasto – twierdza, otoczone dwoma pierścieniami murów obronnych. Nocleg.

 

VII DZIEŃ – ANDORA – BARCELONA 

Meritxell – sanktuarium Matki Bożej, patronki Andory. Andorra la Vella – stolica kraju, miasto wybudowane w śródgórskiej kotlinie, w dolinie rzeki Riu Gran Valira, Casa de la Vall – kamienny dom z XVI wieku, własność jednej ze szlacheckich rodzin, obecnie siedzibą rządu i sądownictwa Andory. Nocleg.

 

 

VIII DZIEŃ – BARCELONA – WARSZAWA  

Przelot na trasie Barcelona – Warszawa.

 

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

 

CENA:

          

1850 PLN + 710 EUR – dla grupy liczącej 20 – 24 osób

 

1800 PLN + 640 EUR – dla grupy liczącej 25 – 29 osób

 

1750 PLN + 610 EUR – dla grupy liczącej 30 – 34 osób

 

1700 PLN + 570 EUR – dla grupy liczącej 35 – 39 osób

 

1650 PLN + 550 EUR – dla grupy liczącej min. 40 osób

 

CENA ZAWIERA:

– przelot na trasie Warszawa – Barcelona – Warszawa

– noclegi w hotelach 3*/4* /pokoje dwuosobowe, dopłata do jednoosobowego 175 EUR/

– wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/

– przejazdy autokarem wg programu

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

– napiwki dla lokalnej obsługi

– opiekę pilota – przewodnika

– opiekę duchową kapłana

– ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/

 

 
 

Informacja o wyborze Wykonawcy:

dotyczy postępowania w sprawie Wykonawcy na remont elewacji kościoła parafialnego p.w. Matki Bożej Królowej Polski.

 

 

 

ZAPYTANIE OFERTOWE

dotyczy projektu: : Remont elewacji kościoła parafialnego p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie.

Zapytanie_ofertowe_jablonna

przedmiar_jablonna